Профорієнтаційна робота

«Ким ти будеш?». Ще малими на це запитання відповідають, як правило, не задумуючись: льотчиком, артистом, космонавтом, стюардесою, моряком, учителем… А  коли настає вже -надцять літ, люди відчувають, як важко відповісти на таке, здавалося б, просте запитання однозначно.

І справді, дуже нелегко розібратися у такому великому розмаїтті професій. Причому, ця проблема дедалі ускладнюється. У 1926 році нараховувалося близько 10 тисяч професій, у 1991 — понад 50 тисяч, а нині — більше 100 тисяч. Отже, з цієї великої кількості людських справ треба обрати одну. Та є складність — надто багато шляхів, надто широкі обрії.

І тут важливо не помилитися — віддати перевагу тій професії, яка найбільше відповідає здібностям, покликанню, знанням, потенціалу.

Для цього потрібно вивчити «біржу праці», відвідати окремі підприємства, побачити умови праці різних фахівців, ознайомитися з типами професій, медичними протипоказаннями, спеціальною літературою, спробувати себе в певній професійній ролі, що ми і робимо під час проведення профорієнтацйних заходів у школі.

ПОЧАТКОВА

ШКОЛА

профорієнтація 8-г
FotorCreated
profes
IMG_0568