ГІМНАЗІЯ МІСТА КИЄВА
Управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації
Класному керівнику
СЕРЕДНЯ
ШКОЛА
ЗОЛОТІ ПРАВИЛА
КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
-
Бути особистістю, до якої діти тягнутимуться.
-
Класний керівник повинен викликати любов і повагу дітей до себе. А це можливо, коли він сам любить , поважає, піклується про кожну дитину й у стосунках з нею чесний і відвертий.
-
У вчителя немає бути «любимчиків», тоді дитина прислухатиметься до порад такого вчителя, виконуватиме його прохання, ділитиметься з ним найсокровеннішим.
-
Вчителю завжди слід бути доброзичливим. Немає в дитині нічого такого, що вимагало б жорстокості. Зло перемагають добром, любов’ю. Вчитель повинен бажати дитині лише добра, виховувати це добро своїми вчинками і вона відповість тим самим.
-
Учитель повинен багато читати. З такою людиною дітям завжди цікаво.
-
Учитель повиненволодіти мистецтвом індивідуальних бесід з дитиною, вміти її вислухати, підтримати в ній вогник самоповаги. Не можна обговорювати поганих вчинків привселюдно. Самоповага до себе народжується із радощів за себе, за свій успіх.
-
Класний керівник має створити доброзичливий колектив, в якому дитина пам’ятає, що поруч з нею людина, з інтересами якої треба рахуватись.
-
Педагог має бути річкою, в якій зливається гаряче серце і холодний розум: не допускати поспішних рішень, не залежати від настрою.
-
Педагог повинен берегти найвище благо – людську гордість, недоторканість особистості, гідність дитини.
-
Вчителю необхідно виховувати у дитини самодисципліну. Разом з батьками слід добиватися того, щоб дитина сама себе обслуговувала. Діти повинні розуміти, що навчання в школі - це найважливіша їхня робота.